Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

— Antoine de Saint-Exupéry

EDUARD OVČÁČEK / GRAFIKA JE DAR III. / Interpretace partitury opery Leoše Janáčka z Mrtvého domu

EDUARD OVČÁČEK / GRAFIKA JE DAR III. / Interpretace partitury opery Leoše Janáčka z Mrtvého domu

6. 4. – 5. 6. 2016
Dům umění – Kabinet grafiky

 

V této třetí výstavě, která představuje loňský velkorysý dar profesora Eduarda Ovčáčka do fondu Galerie výtvarného umění v Ostravě, je prezentován konvolut digitálních tisků s podtitulem Interpretace partitury opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu. Jedná se o 14 grafických listů, vytvořených pro výstavu Druhotvary konanou v roce 2008 v brněnském Památníku Leoše Janáčka. GVUO zcela záměrně vystavuje tento celek v době, kdy v našem městě probíhá mezinárodní hudební festival Janáčkův máj.
Gabriela Pelikánová

Animační program:
Písmobrazy III

Interaktivní prohlídka výstavy: Eduard Ovčáček / Grafika je dar III. se skládá ze dvou částí. V první části provedeme děti / studenty výstavou grafik Eduarda Ovčáčka, českého vizuálního básníka, grafika, sochaře, malíře, fotografa, typografa, kurátora, vysokoškolského pedagoga a jednoho z našich nejvýznamnějších představitelů tzv. lettrismu, popovídáme si o jeho práci a v druhé tvořivé části se jím inspirujeme pro vlastní výtvarné činnosti.

Bližší informace a rezervace předem: Jana Sedláková: 734 437 181, sedlakova@gvuo.cz, Marcela Pelikánová: 731 691 561, pelikanovam@gvuo.cz

Archiv aktualit