Je pozoruhodné, že lidem, kteří přece nemohou existovat bez společnosti a jimž kultura toto soužití umožňuje, je obtížná každá oběť kulturou jim uložená.

— Sikmund Freud

Orgány RG ČR

Komora ředitelů:

Magdalena Juříková – Galerie hlavního města Prahy (předsedkyně komory)
Pavel Hlubuček – Oblastní galerie Liberec
Alena Očepovskij – Muzeum umění a designu Benešov
Zbyněk Šolc – Muzeum města Brna
Hana Nováková – Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Aleš Seifert – Alšova jihočeská galerie
Josef Fantura – Galerie výtvarného umění v Hodoníně
František Zachoval – Galerie moderního umění v Hradci Králové
Marcel Fišer – Galerie výtvarného umění v Chebu
Daniel Novák – Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
Jan Samec – Galerie umění Karlovy Vary
Hana Kristová – Galerie Klatovy / Klenová
Eduard Stehlík – Památník Lidice
Dana Veselská – Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
Jan Kapusta – Galerie výtvarného umění v Náchodě
Věra Staňková – Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Ondřej Zatloukal – Muzeum umění Olomouc
Jiří Jůza – Galerie výtvarného umění v Ostravě
Hana Řeháková – Východočeská galerie Pardubice
Roman Musil – Západočeská galerie v Plzni
Jana Šorfová – GASK Kutná Hora
Aleš Rezler – Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory
Václav Zoubek – Rabasova galerie Rakovník
Miroslav Divina – Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Ivo Frolec – Galerie Slováckého muzea
Václav Mílek – Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Petr Dlouhý – Městské muzeum a galerie Břeclav
Jan Smetana – Museum Kampa
Martina Zuzaňáková – Městská Galerie Litomyšl
Dagmar Sabolčiková – Vysokomýtská kulturní, o. p. s. / Městská Galerie Vysoké Mýto

 

Komora odborných pracovníků

Ladislava Horňáková – Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně (předsedkyně komory)
Barbora Ficková – Muzeum umění a designu Benešov
Robert Janás – Muzeum města Brna
Daniela Růžičková – Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Dita Pfeferová – Alšova jihočeská galerie
Ilona Tunklová – Galerie výtvarného umění v Hodoníně
Petra Příkazská – Galerie moderního umění v Hradci Králové
Jiří Gordon – Galerie výtvarného umění v Chebu
Ilona Staňková – Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
Hana Jásková – Galerie umění Karlovy Vary
Michal Lazorčík – Galerie Klatovy / Klenová
Richard Drury – GASK Kutná Hora
bez zastoupení – Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory
Johana Kabíčková – Oblastní galerie Liberec
Petra Samberg Vargová – Památník Lidice
Alena Beránková – Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
Alexandr Peroutka – Galerie výtvarného umění v Náchodě
Petra Mrkosová – Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Gina Renotiére – Muzeum umění Olomouc
Renata Skřebská – Galerie výtvarného umění v Ostravě
Eliška Jedličková – Východočeská galerie Pardubice
Petra Kočová – Západočeská galerie v Plzni
bez zastoupení – Rabasova Galerie Rakovník
Petra Mazáčová – Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Milada Frolcová – Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradiště
Marie Foltýnová – Galerie hlavního města Prahy
Sylvie Vymyslická – Městské muzeum a galerie Břeclav
Iveta Danko – Městská Galerie Vysoké Mýto
Zuzana Tomanová – Městská Galerie Litomyšl
Jan Skřivánek – Museum Kampa

 

Komora edukačních pracovníků

Lucie Haškovcová – Galerie hlavního města Prahy (předsedkyně komory)
Tereza Drexlerová – Muzeum umění a designu Benešov
Barbora Svátková – Muzeum města Brna
Michaela Machovcová – Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Andrea Chrastinová – Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou
Romana Košutková Navrátilová – Galerie výtvarného umění v Hodoníně
Patricie Kaválková – Galerie moderního umění v Hradci Králové
Veronika Lochmanová – Galerie výtvarného umění v Chebu
Pavlína Pitrová – Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
Lenka Tóthová – Galerie umění Karlovy Vary
Jakub Orel Tomáš – Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Marek Šobáň – Muzeum umění Olomouc
Jana Sedláková – Galerie výtvarného umění v Ostravě
Jolana Lažová – Východočeská galerie Pardubice
Marcela Štýbrová – Západočeská galerie v Plzni
bez zastoupení – Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
Karin Vrátná Militká – GASK Kutná Hora
bez zastoupení – Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory
Dalibor Blažek – Rabasova galerie Rakovník
Lucie Švec Kabrlová – Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Petra Tománková – Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
Martin Čada – Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Petra Kašková – Oblastní galerie Liberec
Veronika Ansorge – Galerie výtvarného umění v Náchodě
Vlasta Hrabětová – Galerie Klatovy / Klenová
Zuzana Pohorská – Městská galerie Vysoké Mýto
Kamila Varaďová – Památník Lidice
Václav Novák – Městská galerie Litomyšl
Eliška Pýchová – Museum Kampa
Silvie Vymyslická  – Městské muzeum a galerie Břeclav

 

Individuální členové

Kateřina Tomešková 
Pavlína Gutová
Eva Neumannová
Iva Kuhnová
Alice Stuchlíková 
Marcela Stránská
Dagmar Jelínková
Hana Zákostelná
Anna Fassattiová
Tomáš Fassatti
Anna Zákostelná
Lucie Kropáčková
Vlastislav Tokoš
Radka Kaclerová
Lenka Trantírková
Eva Kultová
Romana Horáková
Pavel Haluza
Lucie Š. Vobořilová

 

Předsednictvo

Předseda

Jiří Jůza

Místopředseda

Jan Smetana

Členové

Jana Šorfová 
Ondřej Zatloukal
František Zachoval
Ladislava Horňáková
Michal Lazorčík
Richard Drury
Marek Šobáň
Lucie Haškovcová

 

Kontrolní komise

Předseda

Josef Fantura

Členové

Lenka Tóthová
Hana Kristová

 

Rozhodčí komise

Předseda

Václav Mílek

Členové

Robert Janás
Eliška Pýchová
Daniel Novák
Iveta Danko

Archiv aktualit