Seznam galerií
- Alšova jihočeská galerie
- Galerie Benedikta Rejta v Lounech
- Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory
- Galerie hlavního města Prahy
- Galerie Klatovy / Klenová
- Galerie moderního umění v Hradci Králové
- Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Galerie umění Karlovy Vary
- Galerie výtvarného umění v Chebu
- Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
- Galerie výtvarného umění v Hodoníně
- Galerie výtvarného umění v Náchodě
- Galerie výtvarného umění v Ostravě
- GASK
- Gočárova galerie
- Horácká galerie Nové Město na Moravě
- Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
- Lidická galerie / Památník Lidice
- Městská galerie Litomyšl
- Městská galerie Vysoké Mýto
- Městské muzeum a galerie Břeclav
- Muzeum města Brna
- Muzeum umění a designu Benešov
- Muzeum umění Olomouc
- Oblastní galerie v Liberci
- Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
- Rabasova galerie Rakovník
- Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
- Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
- Západočeská galerie v Plzni
Galerie hlavního města Prahy
Galerie hlavního města Prahy (GHMP) byla založena rozhodnutím rady Národního výboru hlavního města Prahy v roce 1963. Bylo jí uloženo shromažďovat, odborně ochraňovat, vědecky zpracovávat a vystavovat české umění 19. a 20. století. Zároveň byla pověřena péčí o restaurování a výstavbu pomníků, plastik, pamětních desek a kašen na veřejných pražských prostranstvích.
Sbírky GHMP začaly narůstat již téměř sto let před jejím právním ustanovením, v době, kdy se zrodila idea městské galerie. První písemný návrh na její zřízení podala městu roku 1865 Umělecká beseda na popud malíře Josefa Mánesa. Městská rada sice přislíbila návrhu vyhovět, ale ke konkrétním činům přes různé urgence nepřistoupila. Nakupovala ovšem příležitostně díla soudobých umělců a používala je převážně k výzdobě reprezentačních prostor.›››
Zřizovatel
Magistrát hlavního města Prahy
Ředitel
PhDr. Magdalena Juříková
Tel. 233 325 330
e-mail: office@ghmp.cz
Adresa
sídlo galerie a fakturační adresa:
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské nám. 605/13
110 00 Praha 1
ředitelství:
Galerie hlavního města Prahy
Dům fotografie
Revoluční 5
110 00 Praha 1
tel: 233 325 330 (sekretariát)
e-mail:office@ghmp.cz
www.ghmp.cz
Objekty
Zámek Troja
Praha 7, U Trojského zámku 1
tel. 283 851 614 (pokladna)
Otevřeno: 1. 4. – 31. 10. út–ne 10–18 h, pá 13–18h, zahrady do 19h;
v zimní sezoně zavřeno
Bílkova vila
Praha 6, Mickiewiczova 1
tel. 233 323 631 (pokladna)
Otevřeno: celoročně út–ne 10–18 h
Stálá expozice: Ateliér Františka Bílka
Dům U Kamenného zvonu
Praha 1, Staroměstské nám. 13
tel. 224 828 245 (pokladna)
Otevřeno: při konání výstavy út–ne 10–20 h
Městská knihovna, 2. patro
Praha 1, Mariánské nám. 1,
tel. 222 310 489 (pokladna)
Otevřeno: při konání výstavy út–ne 10–18 h, čt 10–20 h
Dům fotografie
Praha 1, Revoluční 5
tel. 702 283 922
Otevřeno: při konání výstavy út–ne 10–18 h, čt 10–20 h
Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 189/2, Praha 1 – Staré Město,
tel. 222 232 053 (pokladna)
Otevřeno: út–ne 10–18 h;
v zimním období (listopad–březen) út–ne 10–16 h (piano nobile)
Bílkův dům v Chýnově
391 55 Chýnov u Tábora, Údolní 133
tel. 381 297 230 (pokladna)
Otevřeno: květen–říjen út–ne 10–12 h, 13–17 h;
listopad–duben pouze na telefonickou objednávku (775 204 388)
Stálá expozice: Chýnovské vize Františka Bílka
Galerie hlavního města Prahy organizuje pro všechny typy škol (od MŠ až po VŠ) z celé ČR i pro další skupiny ostatních věkových kategorií, včetně znevýhodněných a seniorů, několik typů výtvarných edukačních aktivit ve všech svých objektech.
edukační programy: http://www.ghmp.cz/edukace/
Otázka založení městské galerie začala být opět aktuální po roce 1918, kdy se Praha stala sídelním městem nově vzniklé samostatné Československé republiky. Městská pojišťovna, která ve dvacátých letech dotovala stavbu Městské knihovny, rezervovala v nejvyšším patře budovy pro plánovanou galerii výstavní sály s horním osvětlením – ty však magistrát postoupil Společnosti vlasteneckých přátel umění. Přesto magistrát podpořil myšlenku založení městské galerie tím, že od dvacátých let uvolňoval každoročně poměrně velké částky na nákup uměleckých děl, čímž se sbírky obohatily o řadu vynikajících exponátů.
Problém výstavby vlastní budovy zůstal přes četné snahy nevyřešen. Na výstavě v domě U Hybernů byla v roce 1950 zveřejněna díla tvořící výzdobu veřejných síní a úřadoven. S těmito díly se veřejnost začala znovu setkávat až ve druhé polovině šedesátých let, tentokráte již v režii nové Galerie hlavního města Prahy.
Pracovníci GHMP se po jejím založení zaměřili na odborné zpracování, postupné zveřejnění a systematické doplňování sbírek. Galerie dostala k dispozici jako sídlo Bílkovu vilu (stálá expozice soch a kreseb Františka Bílka zde byla otevřena roku 1966) a sousední vilu, rovněž navrženou tímto umělcem, v Mickiewiczově ulici na Hradčanech. Jako výstavní prostory měly GHMP sloužit Trojský zámek, výstavní síň ve 2. patře Staroměstské radnice, později i Křížová chodba, Rytířský sál a ateliéry Obecního domu.
Ve druhé polovině osmdesátých let se začal měnit přístup k rozšiřování sbírkového fondu. GHMP se nepřestala zajímat o dnes již obtížně dostupný historický materiál, ale především začala sledovat a preferovat tvorbu současných umělců – včetně těch nejmladších. V roce 1997 byla založena sbírka soudobé fotografie.
Galerii se podařilo získat Trojský zámek, nově jí byl svěřen rekonstruovaný Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, kde od roku 1988 pořádá rozsáhlé výstavy, jejichž společným jmenovatelem je snaha předvést podrobně jednotlivé uměleckohistorické jevy a uvést české výtvarné umění do mezinárodních souvislostí.
Roku 1990 darovala vnučka Františka Bílka GHMP první umělcův dům v Chýnově u Tábora s částí pozůstalosti. Po rekonstrukci zde bylo otevřeno Bílkovo muzeum. Také expozice umístěná v Bílkově vile v Praze je v současnosti celá věnována dílu tohoto významného secesně-symbolistního umělce. Po více než šedesáti letech byly vráceny městu výstavní sály Městské knihovny a GHMP zde začala po rekonstrukci v roce 1994 pořádat výstavy moderního a současného umění.
V květnu 1998 byla v rekonstruovaném Domě U Zlatého prstenu v Ungeltu otevřená expozice českého umění 20. století, později následovaly velké reprezentativní výstavy českého i světového umění. Galerie hl. m. Prahy spravovala dům až do roku 2016, kdy byl předán Muzeu hl. m. Prahy.
Výstavní prostor ve druhém patře Staroměstské radnice sloužil Galerii hl. m. Prahy jako experimentální scéna pro představování nejmladších autorů až do roku 2013.
V roce 2010 byly do majetku Galerie hl. m. Prahy převedeny prostory Domu fotografie v Revoluční ulici, provoz byl po stavebních úpravách zahájen v prosinci roku 2013 výstavou Slovenská nová vlna. Od té doby jsou zde pravidelně pořádány výstavy českých i zahraničních fotografů.
V roce 2013 převzala Galerie hl. m. Prahy do správy barokně-rokokový Colloredo-Mansfeldský palác v Karlově ulici. Je zde zpřístupněna dlouhodobá expozice Historické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci. Zrekonstruované třetí patro slouží jako prostor pro výstavy současných českých autorů. V přízemí paláce je umístěno Edukační centrum Galerie hl. m. Prahy.
Sídlem galerie je v současnosti Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.
Sbírky
Sbírka Galerie hlavního města Prahy čítá celkem 13 948 uměleckých děl. Galerie navíc spravuje 420 veřejných plastik.
Podsbírka kresby
Početně druhá největší sbírka GHMP obsahuje řadu unikátních autorských i tematických souborů, kterými se specificky odlišuje od kolekcí kresby ostatních českých galerijních a muzejních institucí. Galerie vlastní rozsáhlý soubor kreseb secesně-symbolistního sochaře Františka Bílka, obsáhlou kolekci studií a skic sochaře Jaroslava Horejce, velké množství kreseb historizujícího malíře Václava Brožíka. Velmi početně je zastoupena také celá řada dalších významných českých umělců, např. Mikoláš Aleš, Alfons Mucha, Václav Špála či Jan Konůpek. Obsahem i rozsahem významnými soubory je zastoupena rovněž generace umělců nastupujících na výtvarnou scénu v padesátých a šedesátých letech 20. století (Adriena Šimotová, Eva Kmentová, Václav Boštík, Jiří Kolář, Robert Piesen, Milan Grygar, Karel Malich). V oblasti motivické provázanosti je nepochybně nejobsáhlejším soubor kreseb s pražskou tematikou, ať už se jedná o kresebné skici sochařů k některým pražským pomníkům (např. početný soubor studií Josefa Mařatky k pomníku Praha svým padlým synům), nebo o studie městské krajiny.
Podsbírka grafiky
Početně nejobsáhlejší sbírka GHMP obsahuje, mimo konvolut pragenzií, který byl základem grafického souboru ještě původní magistrátní sbírky, kvalitní soubory autorů řazených k českému symbolismu – Františka Koblihy, Josefa Váchala a Jana Konůpka, k nejobsáhlejším patří grafiky Františka Bílka, jež jsou součástí umělcovy pozůstalosti v majetku Galerie. Akviziční fond se podařilo především v osmdesátých a devadesátých letech doplnit o řadu kvalitních autorských souborů, které byly zakoupeny se zřetelem k profilu ostatních sbírek. Mezi nejkvalitnější patří kolekce Karla Malicha, Jiřího Balcara, Jiřího Koláře, Aleny Kučerové, Evy Bednářové a Vladimíra Boudníka. Boudníkův soubor obohatila v roce 2004 obsáhlá unikátní kolekce ze sbírky Jiřího Koláře, kterou dostala Galerie od umělce a jeho ženy darem. Soubory Aleny Kučerové a Vladimíra Boudníka obsahují kromě grafických listů i konvolut matric, které jsou v kontextu jejich tvorby samostatnými uměleckými artefakty.
Podsbírka malby
Specifika sbírky malby GHMP tkví především v několika početně významných autorských souborech. Jedná se konkrétně o obsáhlý soubor děl Václava Brožíka, o kolekci Jaroslava Čermáka a konečně o důležitý soubor děl Alfonse Muchy. Odborní pracovníci se snažili rozšiřovat sbírky Galerie od chvíle jejího vzniku v roce 1963 o významná díla a v mezích možností se jim podařilo přiblížit se k celistvému obrazu dějin českého malířství 19. a 20. století. Stále však chybí zastoupení některých významných autorů či uměleckých směrů, což Galerie hodlá v budoucích letech napravovat plánovanými nákupy. V rámci motivických okruhů opět převažuje zaměření řady děl na pražskou tematiku, ať už v městských vedutách, nebo v unikátním souboru portrétů pražských starostů a primátorů.
Podsbírka plastiky
Nejstarší exponáty sochařské sbírky GHMP pocházejí z původní magistrátní sbírky. I když prioritou magistrátní sbírky (jejíž počátky sahají do konce 19. století) byla malba, předalo město Galerii v roce 1963 kolekci čítající více než 500 plastik. Vedle děl kolísavé kvality obsahovala řadu hodnotných sochařských děl nakupovaných přímo ze soudobých výstav (Benda, Durasová, Kaplický, Lidický, Mařatka, Pokorný). V šedesátých letech byly v rámci intenzivní akviziční činnosti doplňovány původní soubory (Kafka, Šaloun) a zároveň budovány ucelené soubory děl významných současných autorů (Chlupáč, Kmentová, Janoušková, Vožniak, Nepraš, Malich). V polovině sedmdesátých let získala Galerie mimořádný a ve srovnání s jinými galeriemi rozsahem zcela ojedinělý soubor prací Jaroslava Horejce. Od druhé poloviny osmdesátých let GHMP systematicky doplňuje v souvislosti se svým průzkumově a badatelsky zaměřeným výstavním programem chybějící díla závažných představitelů českého sochařství minulosti i současnosti (Wichterlová, Malich, Kolíbal). Sbírka GHMP nemůže poskytnout historický vývoj českého sochařství v jeho celku, má však výrazná charakteristická specifika. Výjimečný význam má soubor prací sochaře Františka Bílka, který je součástí umělcovy pozůstalosti v majetku Galerie. Zahrnuje autorovy práce z let 1892 až 1937. Tato díla jsou z větší části součástí stálé expozice v Bílkově vile v Praze a v umělcově domě v Chýnově.
Podsbírka nábytku
Základem sbírky je nábytek Františka Bílka, který tvořil inventář obou umělcových domů – pražské vily, získané Galerií v roce 1962, a domu v Chýnově, který Galerii darovala Bílkova vnučka v roce 1990 spolu s další částí umělcovy pozůstalosti. Především v případě Bílkovy pražské vily se jedná o unikátní soubor Bílkem navrženého nábytku, kde je funkčnost a zručnost řemeslného zpracování propojena s mimořádnou tvůrčí invencí autora (vlastnoručně provedené řezby). V kontextu dobové nábytkářské tvorby je tato kolekce ojedinělým příkladem. K nejcennějším částem sbírky nábytku patří soubor jídelny a pracovny z pražské Bílkovy vily.
Podsbírka fotografie
Druhá početně nejméně obsáhlá a zároveň nejmladší sbírka GHMP byla založena nedávno, v roce 1997. Samotný akt jejího založení reflektoval posuny ve výstavní a akviziční strategii Galerie v průběhu devadesátých let, kdy se pracovníci odborného oddělení nepřestali zajímat o dnes již těžko dostupný historický materiál a zároveň začali systematicky sledovat tvorbu mladé nastupující generace umělců.
Sbírka obsahující jak digitální, tak klasickou fotografii je poměrně uceleným souborem.
Její základ tvoří práce autorů generace devadesátých let (Jasanský – Polák, Markéta Othová, Veronika Bromová), kteří nepojímají médium fotografie již jen v tradičním slova smyslu, ale komplexně a volně, a zaměřují se především na její instalačně prostorové přesahy. Ve sbírce je zastoupena také mezinárodně uznávaná umělkyně českého původu Magdalena Jetelová.
Veřejná plastika
Soubor veřejné plastiky ve správě GHMP odráží ve svém celku vývoj sochařské dekorace ve veřejném prostoru v Praze: do souboru náleží i vynikající románský reliéf, původně umístěný při Juditině mostu, jedna z nejstarších památek sochařství v Čechách. Z bohatého souboru zejména vrcholně barokních dekorací nelze opomenout především soubor soch a sousoší světců na Karlově mostě nebo mytologické plastiky Matyáše Bernarda Brauna pro Vrtbovskou zahradu a soubor váz a plastik v zahradě zámku Troja. Kolekce 19. století je již více zaměřena na pomníky především českých osobností a vrcholí mohutnými díly, jako např. pomníkem Jana Husa na Staroměstském náměstí nebo sv. Václava na Václavském náměstí. Ve 20. století kromě pomníků a společenských zadání vznikala i řada dekorací do nově budovaných urbanistických celků, mezi nimiž se objevují i kvalitní realizace soudobých tvůrců – veřejná plastika je trvalou a zažitou kvalitní součástí městského interiéru.
Nově přidáno
- Zápis ze Sněmu v Lounech 2023 2. 11. 2024
- Zápis ze Sněmu ve Zlíně 2022 2. 11. 2024
- Zápis ze Sněmu v Hradci Králové 2021 2. 11. 2024
- Výroční zpráva za rok 2022 2. 11. 2024
- Rada galerií České republiky protestuje proti odvolání generální ředitelky Slovenské národní galerie Alexandry Kusé. 8. 8. 2024
Štítky
Archiv aktualit
- [+]2024 (4)
- [+]2023 (4)
- [+]2022 (20)
- [+]2021 (14)
- [+] Prosinec (1)
- [+] Listopad (1)
- [+] Říjen (1)
- [+] Červenec (2)
- [+] Červen (1)
- [+] Květen (4)
- Andere Seite studio: Zjevení přírody & Salon ASSociace Kubinstadt
- Rosťa Osička – boxer, malíř, básník.
- Nesouhlasné stanovisko oborových pedagogických asociací a profesních skupin ke změně RVP ZV
- Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele příspěvkové organizace Muzeum umění a designu Benešov.
- [+] Duben (2)
- [+] Březen (1)
- [+] Leden (1)
- [+]2020 (22)
- [+]2019 (37)
- [+] Prosinec (3)
- [+] Listopad (3)
- [+] Říjen (1)
- [+] Září (1)
- [+] Červenec (3)
- [+] Květen (7)
- MILNÍKY PROFESIONALIZACE RG ČR (2004 – 2018)
- Výběrové řízení na ředitele/ředitelku MUD v Benešově
- Prohlášení Rady galerií ČR k aktuální situaci v Muzeu umění Olomouc a Národní galerii Praha
- Produkční + PR v Hradci Králové
- Výběrové řízení
- Vladislav Mirvald / Smysl pro krajinu
- Václav Jíra: Poezie z kovošrotu
- [+] Duben (6)
- [+] Březen (4)
- [+] Únor (4)
- [+] Leden (5)
- [+]2018 (53)
- [+] Prosinec (2)
- [+] Listopad (7)
- [+] Říjen (5)
- [+] Září (10)
- Zánik a vzkříšení
- Cyklus Minigalerie II. - Pohled do sbírek
- Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / Břetislav Bartoš / Černá země
- Černá země? Mýtus a realita
- Arnošt Paderlík - Retrospektiva
- Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér
- Osvobozené divadlo očima Alexandra Paula
- Intervence Františka Skály / Kostel v domě
- 18. ZÁŘÍ OTEVÍRÁME MUD
- Zápis ze sněmu v Hradci Králové RG 2017
- [+] Srpen (1)
- [+] Červenec (3)
- [+] Červen (6)
- [+] Květen (7)
- [+] Duben (6)
- [+] Březen (1)
- [+] Únor (1)
- [+] Leden (4)
- [+]2017 (58)
- [+] Prosinec (1)
- [+] Listopad (6)
- [+] Říjen (2)
- [+] Září (4)
- [+] Srpen (4)
- [+] Červenec (2)
- [+] Červen (13)
- Antonín Střížek / Život
- Hana Puchová / Pevné vazby
- ALEŠ KREJČA A PETR CÍSAŘOVSKÝ - KAŽDÝ MÁ SVÉ NEBE
- Dva břehy řeky Léthé / Charonovo poselství
- Cristina Gori / Vault Over
- Jan Knap na zámku Klenová
- Akviziční fond - výběrové řízení
- Jan Štursa / Dar nebes a země
- Otakar Slavík / Těla
- Liberecká galerie hledá kurátorský projekt
- Registr smluv
- Festival muzei Slovenska
- VÝSTAVA JIŘÍ KOREC - POSTAVY
- [+] Květen (5)
- [+] Duben (4)
- [+] Březen (8)
- Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / Portrét dámy v bílém šátku
- Archikultura 2017 v GVUO
- Trvalý odkaz budoucnosti. Alois Sprušil a sbírky v letech 1926–1946.
- Michael Wellner Pospíšil v Galerii Klatovy / Klenová
- Stoleté putování Šumavou v Galerii Klatovy / Klenová
- Viktor Pivovarov / Dědečku, viděl jsi Boha?
- Richard Loskot v Liberci
- RICHARD KONVIČKA - ELEKTRICKÝ CHODEC
- [+] Únor (4)
- [+] Leden (5)
- [+]2016 (63)
- [+] Listopad (6)
- [+] Říjen (2)
- [+] Září (2)
- [+] Srpen (2)
- [+] Červenec (2)
- [+] Červen (10)
- Komentovaná prohlídka k výstavě Daniel Balabán / Nejasná poselství
- Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu
- Jana Krejzová / Kristýna Šormová RAKU A HAIKU
- ANTONÍN HUDEČEK A OKOŘ
- Eduard Ovčáček - Grafika je dar IV. - Lekce velkého A
- Daniel Balabán / Nejasná poselství
- HOFFMEISTEROVA IRONICKÁ KRONIKA DOBY
- Hana Purkrábková, Karel Pauzer / Vidět život
- Iveta A. Dučáková / Překlenutí
- UB Letadlo / Let 2
- [+] Květen (3)
- [+] Duben (8)
- JAN HENDRYCH / RASTISLAV JACKO / UČITEL A ŽÁK II
- JIŘÍ BRODSKÝ / RESTAURÁTORSKÉ PRÁCE / RESTAURÁTORSKÉ INSPIRACE
- Fernández de Córdova & Roda – Casas
- McCullough Mulvin Architects – Laboratoř přírody. Geologie / Biologie
- EDUARD OVČÁČEK / GRAFIKA JE DAR III. / Interpretace partitury opery Leoše Janáčka z Mrtvého domu
- LEOPOLD A PAUL KUPELWIESER / UMĚNÍ - PRŮMYSL - ARCHITEKTURA
- Teorie chlupatého míče, Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech, 16. 4. - 19. 6. 2016
- Eliška Jakubíčková 2016, kostel sv. Vavřince v Klatovech, 23. 4. - 19. 6. 2016
- [+] Březen (4)
- [+] Únor (13)
- Přednáška Martiny Vítkové: Realismus
- Přednáška Moniky Sybolové: Emil Filla - kubistický prorok uprostřed vřavy
- Přednáška Moniky Sybolové: Jan Preisler - zasněný kouzelník symbolismu
- Ateliér FLO/W
- Přednáška Dialogy s historií s Janem Hájkem, Ateliér M1
- Svatopluk Klimeš / Nevidím to černě
- Pavel Mrkus / Jindy / Another Time
- KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY VÝSTAVY 100 DĚL Z GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ
- HRAD LAUF A JEHO ERBOVNÍ SÍŇ / PŘEDNÁŠKA
- MĚSÍC FOTOGRAFIE 2015 / ROBERT DOISNEAU
- Protimluvná čtrnáctka
- Malíř mnoha tváří František Muzika / Přednáška
- Héctor Rey (Španělsko – elektronika) / koncert
- [+] Leden (11)
- KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA výstavy ALDIN POPAJA / OBRAZY
- Přednáška Šimona Prokopa PET-MAT z cyklu Experimentální architektura
- Roman Trabura: Větší žere menšího
- Černá hvězda - Aleš Hudeček | Jiří Kuděla Hana Puchová | Katarína Szanyi
- Dřevní doba
- Hra na přehrávače / Petr Ferenc
- Krajiny světla a stínů Václava Radimského / Přednáška Mgr. Gabriely Pelikánové
- Cesta Karla IV. do Paříže / Přednáška Marka Zágory
- Eduard Ovčáček / Grafika je dar II.
- Sto děl z Galerie výtvarného umění v Ostravě
- Události - Dalibor David | Jiří Středa
- [+]2015 (57)
- [+] Prosinec (3)
- [+] Listopad (8)
- Malíř Antonín Procházka a Ostrava / přednáška v GVUO
- Výstava Orbis sculptus | Svět v sochách v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě
- Výstava Přepisy Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě
- Komentovaná prohlídka výstavou Stanislava Kolíbala v GVUO
- Stanislav Kolíbal Sochy a kresby 1954 - 2015
- Adventní koncert skupiny ROHÁČI
- Dalibor Chatrný / Prostorem, gestem, energií
- Setkání v ateliéru
- [+] Říjen (6)
- ART BRUT A NAIVNÍ UMĚNÍ ZE SBÍRKY POETICKÉ GALERIE
- Rostislav Švácha: Cena Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí: pozitiva a sporná místa
- Přednáška Petra Štěpána: České baroko
- Sněm Rady galerií a kolokvium Regionální galerie včera, dnes a zítra
- Jiří John / Ve vrstvách
- Eva Brodská / Potichu
- [+] Září (7)
- 5 minut za městem
- Marie Blabolilová - Rastry
- PAVEL SUKDOLÁK - V ČASE
- SNĚM RADY GALERIÍ a KOLOKVIUM Regionální Galerie včera, dnes a zítra v Roudnici nad Labem 21. - 22. 9. 2015
- Na cestách /Konference v Oblastní galerii Liberec 9. - 10. 10. 2015
- Jaroslav Macek / NOCTIS LABYRINTHUS
- Zbyněk Havlín,Paulina Skavová, Ivana Štenclová / Typologie triády
- [+] Srpen (6)
- Jaroslav Rössler "Ze Smilova do Paříže" (a zpět)
- Galerijní odpoledne a koncert kapely Krásné nové stroje
- Z lesa do lesa / dřevořez, dřevoryt a linoryt inspirovaný Šumavou
- Superhrdinové z východního bloku / výstava výsledků komiksového sympozia
- Publikace Seno, sláma, řeřicha
- Videopozvánka na jubilejní výstavu
- [+] Červenec (7)
- Alfred Kubin a Sascha Schneider
- Triumf manýrismu a baroka ze sbírek Patrika Šimona
- František Hodonský - Plynoucí prostor
- Vladimír Kovařík / Zdánlivé pohyby
- Tomáš Polcar / Intervallum
- EDUKACE JAKO CESTA KE ZKVALITŇOVÁNÍ PÉČE O KULTURNÍ DĚDICTVÍ
- Sněm Rady galerií a Kolokvium Regionální galerie včera, dnes a zítra
- [+] Červen (4)
- [+] Květen (3)
- [+] Duben (4)
- [+] Březen (4)
- [+] Únor (3)
- [+] Leden (2)
- [+]2014 (4)
- [+]2013 (2)
- [+]2012 (1)